English

Evrenin Ötesi

Toplam 5 yorum  |  Bölüm: Fantastik   |  Yazdırın  |  

etiketler  Evrenin Ötesi  Romantik  Macera  Kitap  Best Seller  Roman  

 

Amerikan gençliği yeni bir heyecan fırtınasına kapıldı: Evrenin Ötesi. İki hafta içinde The New York Times Bestseller listesindeki yerine oturan roman, zamane kitaplarına hiç benzemiyor... Apaçık bu zamanın dışından! Amazon.com’da Ocak 2011’in Kitabı olarak tanıtılan Evrenin Ötesi, serinin ilk romanı.

 

Zamanın ve Evrenin Ötesinde Bir Aşk. Gençlerin Yeni Heyecan Fırtınası. 

Sırlar, cinayetler ve yalanlar üzerine kurulu dev bir uzay gemisi.

Geriye sayım tamamlandı! Godspeed kalkışa hazır!

 

Amy’nin genetik uzmanı annesi ve savaş analizi uzmanı babası yeni bir gezegende insanlığın ilk tohumlarını atmak ve yaşam şartlarını uygun hale getirebilmek üzere Finansal Kaynak Borsası tarafından işe alınır. Yeni gezegene varmak 300 yıl süreceği ve Amy sadece on yedi yaşında olduğu için özel bir izin ile o da bu yolculukta ailesine katılır.
Kendilerinin de aralarında bulunduğu 100 kişilik bilim insanı ve savaş uzmanı dondurularak geminin kargo bölümüne 300 yıl sonra yeni gezegene iniş yapıldığında uyandırılmak üzere yerleştirilir. Ama yüzlerce yıl sürecek olan bu yolculuk için evet demeden önce Amy’nin 50 yıl erken uyandırılacağından haberi yoktu... Üstelik kendi kurallarıyla yaşayan cesur yeni bir dünyaya gözlerini açmayı hiç ummamıştı.

Amy uyandırılışının bir teknik arıza olmadığını anladığı andan itibaren onun neredeyse ölümüne sebep olan kişiyi bulmak için zamana karşı bir yarışa girer. Çünkü donma haznesinin fişi çekilmiştir ve şüpheliler listesindeki isimler ise sadece birkaç bin kişilik gemi sakinlerine aittir. Gemide birisi donma haznelerinin fişlerini çekip kaçıyor ve vaktinde çözüldükleri farkedilmeyen kurbanlar dondurucu sıvıda boğuluyor. Eğer Amy hemen bir şeyler yapmazsa ailesi bir sonraki kurbanlar olabilir.

Ama şüpheli listesindeki isimlerden biri Amy için farklı anlamlar ifade ediyor: genç, asi ve zeki Çırak, geminin gelecekteki lideri ve hazırlıksız yakalandığı bir aşk.


“Kurnazca örülmüş bir gerilim…tutkuyla beğenilerek okunacak.”

–The Publishers Weekly

“Unutulamayacak bir açılış sahnesiyle uzay yolculuğu, sırlar, cinayet ve Realpolitik hakkındaki bu sürükleyici gerilim kalkışa geçiyor.”

 –Kirkus

“Kısmen bilim-kurgu, kısmen distopik, ve tamamen göz kamaştırıcı olan ürkütücü ve tadına doyulmaz klostrofobik bir şaheser.”

 – Kiersten White Paranormalcy New York Times Bestseller


Kitap Adı: Evrenin Ötesi
Orjinal Adı: Across the Universe
Sayfa: 352 sayfa
Ebat: 13,50 cm x 21,00 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2011
Isbn: 978-605-54333-0-7
Barkod No: 9 786055 433307
Fiyatı: 18,00 tl

 

 

 

 D&R'da Olimpos Yayıncılık Kitaplar? D&R'da Olimpos Yayıncılık Kitaplar? D&R'da Olimpos Yayıncılık Kitaplar? D&R'da Olimpos Yayıncılık Kitaplar?

Yorumlar

*  Fatma   24.10.2011 20:25:46
harika bir şey ya. mükemmel ellerinize sağlık :D
*  emine gündüz   07.05.2011 11:44:31
gerçekten çok güzel bir kitap anlatımı muhteşem soluksuz okunabilecek bir kitap
*  Nihal Varol   17.03.2011 22:56:22
Kitabın bu kadar merak uyandıran bir kapakla çıkması içini özetlemiş aslında.uzayda aşk,her türlü gerilim gizli ölümler gibi ilginç bir süreç çeviri oldukça iyi teşekkürler.
*  Kerim Atakan   17.03.2011 22:32:57
Sessizlikten çıkan yüksek bir ses gibi derinden gelen, korku hissi sizi sayfaları daha çok okumanıza sebep olabilecek kadar sürüklüyor. Geçmişte cocukluğumda uzay filmleri hep hafızalarımızda kalmıştır. Böyle bir sahnede yaşanıyor olması gizem ve derinliğe sürüklenmiş kendimi burdan nasıl kurtulacağım düşüncesi sardı beni:) okuyun derim.
*  Mertcan Örs   08.03.2011 19:15:25
Harika bir kitap. Kİtabı alır almaz okudum ve hiç bırakmadım. Sürükleyici bir saniye bile bırakmak istemeyeceksiniz. Serisin 2. kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekleyeceğil
*  mdundar   27.02.2011 20:47:22
Kitabı soluksuz okudum, olayların farklı bakış açılarından anlatılması kitaba ayrı bir tat katmış, anlatımı çok iyi.. Bununla birlikte, kitabı okurken aynısı benim başıma gelse ne yapardım diye düşünmekten insan kendini alamıyor.. Şiddetle tavsiye edilir..

Yorum Yapın  

 Evet   Hayır

AkareNet
Anasayfa | Hakkımızda | İletişim

Copyright © 2010 Grup Yayıncılık